golge

ZenMate (Yasaklı Sitelere Giriş) Chrome Eklenti

zenmateSon zamanlarda ülkemizde erişimi yasaklanan Youtube, Twitter gibi yasaklı sitelere girmemizi sağlayan Google Chrome eklentisi...

ZenMate eklentisi, Google Chrome ve diğer Chromium bazlı web tarayıcılarınızda kullanabileceğiniz proxy uygulamalarından bir tanesi ve diğer pek çok proxy programının aksine hem hafif bir yapıya sahip hem de kullanıcıları detaylar ile yormayan bir şekilde ayarlanabiliyor. Eklenti sayesinde pek çok internet sınırlamasını aşabilir, aynı zamanda internet bağlantınızı önemli işler için kullanıyorsanız kişisel gizliliğinizi de koruyabilirsiniz.


Google Chrome'da diğer eklentilerin yer aldığı kısıma yerleşen ZenMate'in çalışıp çalışmadığını buradaki renginden anlayabiliyorsunuz ve dilerseniz proxy'sini kullandığınız ülkeleri çok hızlı bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Proxy'de ülke değiştirme işlemlerinin yapılmasındaki temel ihtiyaç, farklı ülkelerde web sitelerine yönelik farklı koşulların belirlenmiş olması ve ülke kısıtlaması olan web sitelerine daha kolay bir şekilde giriş yapabilmek olarak karşımıza çıkıyor.


Tabii ki internete farklı bir ülke üzerinden girmenin hızınıza yönelik bazı etkileri de mevcut. Maalesef hız konusunda yüksek hassasiyete sahip olan kullanıcılar bir miktar yaşanan gecikmeyi farkedeceklerdir ancak standart kullanıcıların web siteleri gezintileri esnasında herhangi bir yavaşlığı farketmeyeceklerine inanıyorum.


Kullanılabilecek proxy uygulamaları arasına iyi bir alternatif olarak giren ve herhangi bir program kurulumu gerektirmeyen ZenMate Chrome eklentisi sayesinde hem hassas dökümanlarınızı, belgelerinizi ve kişisel gizliliğinizi kolayca koruyabilir, hem de bazı ülkelere kısıtlı olan içerikleri görüntüleyebilirsiniz.