golge

Bilgisayar Öğretmenliği neden önemlidir

bilgisayar öğretmenliği Ülkemizde internetle 1995 yılında tanıştıktan sonra bilgisayarın önemi fark edilmiş ve bu süreçten sonra bilgisayar eğitim sistemine girmiştir. İlköğretimde bilgisayarın zorunlu hale gelmesiyle de bilgisayar öğretim teknolojileri öğretmenliği 1998 yılında üniversitelerin eğitim fakültelerinde hizmet vermeye başlamıştır. Böylece 2002 yılında da bilişim bölümü ilk mezunlarını vermiştir.

Bilişim Sektörünün Ülkelere Katkısı

bilişim sektörü Bilişim sektörü son zamanlarda en çok gelişen sektörler arasında en başta gelen sektördür. Gerek bilgisayar yazılımlarının artması gerekse, internet programlarının her geçen gün daha da iyileştirilmesi bu alanda hızlı bir gelişim gösterilmesini sağlamaktadır. Bu gelişim sadece ülkemiz için değil aynı zamanda dünya için de önemli olduğundan, bilişime her ülkeden ve her milletten katkı sağlanmaktadır.

DUYARLI (Responsive) WEB TASARIM

duyarlı web tasarım Mobil cihazların gün geçtikçe kıyasıya bir rekabet halinde üretildiği ve her geçen gün kullanıcılara yeni modeller sunulduğu bir dönemde, mobil web tasarım ve programlama işi de sektörde en ihtiyaç duyulan işlerden biri haline gelmiştir. Mobil web tasarım, internet tasarımından değişiktir. Örneğin bir firma ne kadar güzel bir web sitesi hazırlarsa hazırlasın, o web sitesi mobil cihazlarla uyumlu değilse...

SEO NEDİR?

seo google optimizasyon SEO'yu (Search Engine Optimization), hiç bilmeyenler için en kısa ve en anlaşılır yönüyle şu şekilde tanımlayabiliriz: SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), arama motorlarında üst sıralarda çıkma çalışmalarıdır. Tüm arama motorlarında geçerli olmasına rağmen arama motorları piyasasının %98'ini elinde bulundurduğu için sürekli Google ile birlikte anılır.

GÜNÜMÜZ VE BİLGİSAYAR

bilgisayar ve günümüz Teknolojinin hızla gelişmiş olması günümüzde iletişimi kolaylaştırmıştır. Eskiden mektup vb. araçlarla sağlanan iletişim günümüzde ise, büyük ölçüde bilgisayarlarla sağlanmaktadır. Büyük şirketler de dahil Türkiye’deki her sektörde kullanılması, bilgisayar eğitiminin önemini artırmıştır. Bu durum da ilköğretim ve lise döneminde verilen bilgisayar derslerinin yeniden gözden geçirilmesine neden olmuştur.

BİLİŞİM ALANINDA GÖZDE MESLEKLER

Bilişim gözde meslekler Gelişen teknoloji ile beraber bilişim sektörü dünya genelindeki ülkelerin ekonomisinin büyümesine ve dünya pazarlarında meydana gelen rekabet seviyesinde çok önemli etkiye sahip olmaktadır. Dünya genelinde stratejik etkiye sahip bir konumda olan bilişim sektörü, beraberinde de onlarca farklı iş kolunu meydana getirmektedir.

 

Office 2016 Önizleme Sürümü Yayınlandı

office 2016 Microsoft, Atlanta'da düzenlenen Convergence 2015 etkinliğinde bir sürpriz yaparak Office 2016 önizleme sürümünü tanıtarak yayınladı.

 

 

Eğitim ve Yaratıcılık

Ken Robinson konuşmasında okulların ve bulunduğumuz sosyal çevrenin yaratıcılığı nasıl etkilediğini oldukça keyifli bir biçimde anlatıyor.

 

 

Örneklerle Algoritma ve C# Programlama

algoritma ve programlama Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimizden Erhan ARI'nın özenle hazırlayıp bizlere sunduğu Örneklerle Algoritma ve C# Programlama kitabını herkese tavsiye ediyoruz.

 

 

E-Okul Artık Cep'te

e-okul mobil Veliler Mobil e- okul sistemi sayesinde çocuklarının sınav, proje ve not bilgilerini, devamsızlık raporlarını, anlık olarak takip edebilecek.

 

 

Flash belleklere yazma koruması ekleme

flash belleklere yazma korumasıBirçok farklı bilgisayarda çalışan veya birden fazla kişinin kullandığı bilgisayarlarda sıkça rastladığımız bir olaydır flash belleklere virüs bulaşması..

 

 

Dijital Dünyaya Çocuk Dopingi

programlama çocuk "Türkiye Bilişim Derneği" 2014 yılının Mayıs ayında bir hafta sürecek “Bilgisayar Programlama Çocuk Oyuncağı” adlı bir etkinlik düzenleyecek.

 

 

2014'ün getirdikleri

2014 teknoloji Sanal Gerçeklik, esnek ekranlar, 8K kameralar... Bu yıl teknolojik yeniliklerle dolup taşıyor. Bilgisayarlar ve ağlar daha hızlı daha güvenli, daha iyi olacak.

 

 

Yazılımcı olmak istiyorum ama nereden başlamalıyım?

yazılımcı olmakBu yazı ile birlikte bilgisayar sektöründe bu işe gönül vermek isteyen arkadaşlarımız, nereden, nasıl ve hangi şekillerde başlayacaklarına dair soruların cevaplarını bulacaklar.